Máris megvan a brazilok válasza Trump 50 százalékos vámjaira
A szuverenitására annyira odafigyelő USA azért büntetné Brazíliát, mert bírósági eljárás zajlik Trump barátja, a volt elnök, Bolsonaro ellen.
A szuverenitására annyira odafigyelő USA azért büntetné Brazíliát, mert bírósági eljárás zajlik Trump barátja, a volt elnök, Bolsonaro ellen.
A rendőrség szerint a volt brazil elnök “teljes mértékben” tisztában volt az utódja Luiz Inácio Lula da Silva megválasztott elnök ellen két évvel ezelőtt kitervelt merénylettel. Az azonban nem dőlt még el, hogy a főügyész megalapozottnak ítéli-e a rendőrségi vádakat, és bíróság elé állítják-e a volt elnököt.
Évszázados viszályt állított belpolitikai célja szolgálatába Nicolás Maduro venezuelai elnök, aki referendumon megszavaztatta, hogy országának jár a szomszédos Guyana kétharmada.
Az a dühös tömeg, amely Brazília fővárosában megtámadta az állami intézményeket, meg van győződve arról, hogy Jair Bolsonaro csalással veszítette el az elnökválasztást. Rohamuk azonban több dologban eltér attól, amit Trump hívei tettek két évvel ezelőtt.
Rio de Janeiróban és Sao Paulóban is a vasárnapi zavargások felelőseinek számonkéréséért tüntettek hétfőn.
Lula a vasárnapi eseményeket Twitteren terrorcselekménynek, illetve bűnöző és puccsista vandál pusztításnak nevezte.
Az uniós intézmények vezetői elítélték a brazíliai zavargásokat.
Bolsonaro hívei a katonaságtól várnák, hogy ne engedjék az ország lére a demokratikusan megválasztott Lulát.
Belenyugodott vereségébe a brazil elnökválasztáson Jair Bolsonaro, így januárban visszatérhet az ország élére a baloldali Lula, és vele a korábbi jólét iránti nosztalgia.
Nem sikerült első körben elnököt választani Brazíliában, mert egyik jelölt sem szerezte meg a szavazatok 50 százalékát. Nem a jelenlegi elnök, Jair Bolsonaro fordul az első helyen, kihívója, Luiz Inacio Lula da Silva ugyanis a voksok 48 százalékát szerezte meg. Nagyon nehéz egy hónap várhat most Brazíliára.
A voksolás favoritjának a baloldali Luiz Inácio Lula da Silva volt államfő számít a hivatalban lévő, jobboldali Jair Bolsonaróval szemben.
Máris a 2022-es brazil elnökválasztás egyik esélyes résztvevőjeként kezelik Sérgio Morót, aki vizsgálóbíróként felgöngyölítette országa és Latin-Amerika legnagyobb korrupciós botrányát. Az igazságügyminiszteri posztról pedig olyan állításokat megfogalmazva mondott le, amelyek elvezethetnek akár a hivatalban lévő Jair Bolsonaro államfő elleni alkotmányos vádemelésig is.
Brazíliában kiengedték a börtönből pénteken a korrupcióért elítélt Luiz Inácio Lula da Silva volt elnököt, miután egy illetékes bíró elrendelte szabadon bocsátását - jelentették hírügynökségek.
Az ENSZ Emberi Jogi Bizottságához fordult segítségért pénteken a korrupció miatt elítélt Luiz Inácio Lula da Silva volt brazil elnök, hogy ne kelljen börtönbe vonulnia, amíg ki nem merítette az összes jogorvoslati lehetőséget.
Luiz Inácio Lula da Silvát korrupció és pénzmosás vádjával ítélték el: vesztegetési ügyletekből húzott hasznot a részben állami tulajdonban lévő Petrobras olajipari óriásvállalat közvetítésével. Azért jövőre indul a választáson.
Két bíró is megakadályozná a korrupcióval vádolt volt Lula elnök miniszteri kinevezését, mert szerintük csak így akar kibújni a felelősség alól.
Ezrek vonultak ismét utcára Brazíliában, hogy tiltakozzanak Dilma Rousseff elnök és elődje, a Petrobras állami olajcéggel kapcsolatos korrupciós botrányba belekeveredett és ennek ellenére most miniszterré, egészen pontosan kabinetfőnökké kinevezett Luiz Inácio Lula da Silva ellen. A jelenlegi és az exelnök nyilvánosságra hozott telefonbeszélgetése olaj volt a tűzre.
Pénteken letartóztatták Brazíliában Lula volt elnököt.
A brazil szövetségi ügyészség feltételezése szerint Brazília 2003 és 2010 között hivatalban lévő elnöke, Luiz Inácio Lula da Silva leköszönése után befolyását felhasználva segített egy cégnek külföldi megbízások elnyerésében.
A brazil legfelsőbb bíróság elrendelte Luiz Inácio Lula da Silva volt brazil elnök több közeli munkatársának bebörtönzését, akiket a Mensalao-ügyben, az ország történelmének legnagyobb korrupciós perében ítéltek el. A bíróság helyi idő szerint szerda este rendelte el a per 25 elítéltje közül 16-ra kirótt ítélet végrehajtását. Mindannyiukat 2012 végén ítélték el.